Kadıköy Satranç Merkezi 26. Yıldırım Turnuvası Sona Erdi!

KSM 26. Yıldırım Turnuvası 26 Kasım Cumartesi akşamı yapıldı. 7 tur üzerinden oynanan turnuvada FM Nuri Murad 6 puanla 1. olurken, FM Özen Bahadır 6 puanla 2. , FM Anar Aliakbarov  5½ puanla 3.lüğü kazandı. 

En Küçük Sporcu Ödülünü ise 2007 doğumlu Yiğit Kocataş aldı.

Turnuvada ilk 10’a giren sporcular

1.  FM Nuri Murad 6
2. FM Bahadır Özen 6
3. FM Anar Aliakbarov
4. Hudoshukur Niyazmeteov 5
5. Bekir Sami Konduk
6. Berke Güncan 4
7. Muhammed Sinan Gönüllü 4
8. Elyar Gulamhuseynli 4
9. Emre Köseli 4
10. Rafael Demirci 4

Hudoshukur Niyazmeteov 5 puanla 4. , Bekir Sami Konduk 4½ puanla 5. ,Berke Güncan 4  puanla 6. , Muhammed Sinan Gönüllü 4  puanla 7. , Elyar Gulamhuseynli 4  puanla 8., Emre Köseli 4 puanla 9., Rafael Demirci 4 puanla 10. oldu.

Dereceye giren sporcuları tebrik eder, turnuvada yarışan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

BİREYSEL TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARI

  • 1994 Türkiye 14 Yaş Şampiyonu
  • 1994 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 1996 Türkiye Ortaokullar Şampiyonu
  • 1998 Türkiye 18 Yaş Şampiyonu
  • 1999 Türkiye 18 Yaş Şampiyonu
  • 1999 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 1999 Türkiye Şampiyonu
  • 2001 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 2001 Türkiye Şampiyonu
  • 2005 Türkiye Şampiyonu
  • 2007 Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonu

TAKIM HALİNDE KAZANDIĞI TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARI

  • 1995 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (SGM)
  • 1998 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (Kayseri DSİ)
  • 1999 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (Kayseri DSİ)
  • 2001 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (İTÜ)
  • 2006 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2007 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2012 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2013 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2015 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2017 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)

ULUSLARARASI BAŞARILARI

  • 1997 Dünya Satranç Şampiyonu GM Anatoly Karpov’a karşı çoklu masa gösterisinde galibiyet
  • 2001 Balkan Şampiyonası’nda Takım Halinde Şampiyonluk (Milli Takım)
  • 2001 Balkan Şampiyonası’nda 4. luk
  • 2004 Akdeniz Şampiyonası’nda 2. lik
  • 2006 Hırvatistan Kupası’nda takım halinde şampiyonluk (Milli Takım)
  • 2017 Belgrad Trophy Turnuvası’nda 2. lik (1. ile eş puanlı)

Bİreysel Başarıları

ANTRENÖRLÜK YAPTIĞI OKULLAR

  • Şah-Mat Satranç Merkezi
  • İstanbul Lisesi
  • Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi
  • FMV Ayazağa Işık Lisesi
  • Modafen Okulları
  • Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu
  • Masion d’Enfants La Clef des Champs (Fransa)
  • Özel Üsküdar SEV Ortaokulu
  • Özel Yeni Nesil 2000 İlköğretim Okulu

BAŞARILARI

  • 2005 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1.si
  • 2006 İstanbul Yaş Grupları Şampiyonası 1.si (U-18)
  • 2007 İstanbul Yaş Grupları Şampiyonası 1.si (U-18)
  • 2007 İstanbul MEB Gençler Şampiyonası 1.si
  • 2007 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası 2.si (U-18)
  • 2015 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 1.si (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2017 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)

Başarıları

Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bireysel Başarıları

Bireysel Başarıları

Deneyimleri