Kadıköy Satranç Merkezi 27. Yıldırım Turnuvası Sona Erdi

KSM 27. Yıldırım Turnuvası 10 Aralık Cumartesi akşamı yapıldı. 7 tur üzerinden oynanan turnuvada FM Anar Aliakbarov 6 puanla 1. olurken, Bashar Bai 6 puanla 2. , Özgün Şahin 6 puanla 3.lüğü kazandı. 

En Küçük Sporcu Ödülünü 2007 doğumlu Demir Çolak alırken, En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Görkem Akpınar aldı.

Turnuvada ilk 10’a giren sporcular

1. Anar Aliakbarov 6
2. Bashar Bai 6
3. Özgün Şahin 6
4. Mehmet Mert Baykara 5
5. Niyazmetov Hudoshurur
6. Önder Açıkgöz
7. Emre Demirbaş
8. Erçin Dinçer 4
9. Mustafa Hilmi Demir 4
10. Berke Güncan 4

Mehmet Mert Baykara 5 puanla 4. , Niyazmetov Hudoshukur 4½ puanla 5. , Önder Açıkgöz 4½ puanla 6. , Emre Demirbaş 4½  puanla 7. , Erçin Dinçer 4  puanla 8., Hilmi Mustafa Demir 4 puanla 9., Berke Güncan 4 puanla 10. oldu.

Dereceye giren sporcuları tebrik eder, turnuvada yarışan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

BİREYSEL TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARI

  • 1994 Türkiye 14 Yaş Şampiyonu
  • 1994 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 1996 Türkiye Ortaokullar Şampiyonu
  • 1998 Türkiye 18 Yaş Şampiyonu
  • 1999 Türkiye 18 Yaş Şampiyonu
  • 1999 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 1999 Türkiye Şampiyonu
  • 2001 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 2001 Türkiye Şampiyonu
  • 2005 Türkiye Şampiyonu
  • 2007 Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonu

TAKIM HALİNDE KAZANDIĞI TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARI

  • 1995 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (SGM)
  • 1998 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (Kayseri DSİ)
  • 1999 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (Kayseri DSİ)
  • 2001 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (İTÜ)
  • 2006 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2007 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2012 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2013 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2015 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2017 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)

ULUSLARARASI BAŞARILARI

  • 1997 Dünya Satranç Şampiyonu GM Anatoly Karpov’a karşı çoklu masa gösterisinde galibiyet
  • 2001 Balkan Şampiyonası’nda Takım Halinde Şampiyonluk (Milli Takım)
  • 2001 Balkan Şampiyonası’nda 4. luk
  • 2004 Akdeniz Şampiyonası’nda 2. lik
  • 2006 Hırvatistan Kupası’nda takım halinde şampiyonluk (Milli Takım)
  • 2017 Belgrad Trophy Turnuvası’nda 2. lik (1. ile eş puanlı)

Bİreysel Başarıları

ANTRENÖRLÜK YAPTIĞI OKULLAR

  • Şah-Mat Satranç Merkezi
  • İstanbul Lisesi
  • Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi
  • FMV Ayazağa Işık Lisesi
  • Modafen Okulları
  • Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu
  • Masion d’Enfants La Clef des Champs (Fransa)
  • Özel Üsküdar SEV Ortaokulu
  • Özel Yeni Nesil 2000 İlköğretim Okulu

BAŞARILARI

  • 2005 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1.si
  • 2006 İstanbul Yaş Grupları Şampiyonası 1.si (U-18)
  • 2007 İstanbul Yaş Grupları Şampiyonası 1.si (U-18)
  • 2007 İstanbul MEB Gençler Şampiyonası 1.si
  • 2007 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası 2.si (U-18)
  • 2015 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 1.si (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2017 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)

Başarıları

Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bireysel Başarıları

Bireysel Başarıları

Deneyimleri