Kadıköy Satranç Merkezi 28. Yıldırım Turnuvası Sona Erdi

KSM 28. Yıldırım Turnuvası 24 Aralık Cumartesi akşamı yapıldı. 7 tur üzerinden oynanan turnuvada FM Bahadır Özen 7 puanla 1. olurken,FM Anar Aliakbarov 6 puanla 2. , Ari Kiremitçiyan 5 puanla 3.lüğü kazandı. 

Turnuvada ilk 10’a giren sporcular

1. FM Bahadır Özen 7
2. FM Anar Aliakbarov 6
3. Ari Kiremitçiyan 5
4. Berkay Çelik 4
5. Mert Burak Burabak 4
6. Alper Ünek 4
7. Özgür Ata Toper 4
8. Bartu Ertürk 3
9. Şahin Saltıklı 3
10. Yetkin Öztürk 3

Berkay Çelik 4 puanla 4. , Mert Burak Burabak 4 puanla 5. , Alper Ünek 4  puanla 6. ,Özgür Ata Toper 4 puanla 7. , Bartu Ertürk 3  puanla 8., Şahin Saltıklı 3  puanla 9., Yetkin Öztürk 3 puanla 10. oldu.

Dereceye giren sporcuları tebrik eder, turnuvada yarışan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

 

BİREYSEL TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARI

  • 1994 Türkiye 14 Yaş Şampiyonu
  • 1994 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 1996 Türkiye Ortaokullar Şampiyonu
  • 1998 Türkiye 18 Yaş Şampiyonu
  • 1999 Türkiye 18 Yaş Şampiyonu
  • 1999 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 1999 Türkiye Şampiyonu
  • 2001 Türkiye Gençler Şampiyonu
  • 2001 Türkiye Şampiyonu
  • 2005 Türkiye Şampiyonu
  • 2007 Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonu

TAKIM HALİNDE KAZANDIĞI TÜRKİYE ŞAMPİYONLUKLARI

  • 1995 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (SGM)
  • 1998 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (Kayseri DSİ)
  • 1999 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (Kayseri DSİ)
  • 2001 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (İTÜ)
  • 2006 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2007 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2012 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2013 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2015 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2017 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)

ULUSLARARASI BAŞARILARI

  • 1997 Dünya Satranç Şampiyonu GM Anatoly Karpov’a karşı çoklu masa gösterisinde galibiyet
  • 2001 Balkan Şampiyonası’nda Takım Halinde Şampiyonluk (Milli Takım)
  • 2001 Balkan Şampiyonası’nda 4. luk
  • 2004 Akdeniz Şampiyonası’nda 2. lik
  • 2006 Hırvatistan Kupası’nda takım halinde şampiyonluk (Milli Takım)
  • 2017 Belgrad Trophy Turnuvası’nda 2. lik (1. ile eş puanlı)

Bİreysel Başarıları

ANTRENÖRLÜK YAPTIĞI OKULLAR

  • Şah-Mat Satranç Merkezi
  • İstanbul Lisesi
  • Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi
  • FMV Ayazağa Işık Lisesi
  • Modafen Okulları
  • Hüseyin Ayaz İlköğretim Okulu
  • Masion d’Enfants La Clef des Champs (Fransa)
  • Özel Üsküdar SEV Ortaokulu
  • Özel Yeni Nesil 2000 İlköğretim Okulu

BAŞARILARI

  • 2005 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1.si
  • 2006 İstanbul Yaş Grupları Şampiyonası 1.si (U-18)
  • 2007 İstanbul Yaş Grupları Şampiyonası 1.si (U-18)
  • 2007 İstanbul MEB Gençler Şampiyonası 1.si
  • 2007 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası 2.si (U-18)
  • 2015 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi 1.si (BEŞİKTAŞ JK)
  • 2017 Türkiye Süper Lig Şampiyonluğu (BEŞİKTAŞ JK)

Başarıları

Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bİreysel Başarıları

Bireysel Başarıları

Bireysel Başarıları

Deneyimleri